Joogahariduse projektid

Isvara Joogakooli eesmärk on tuua joogaharidus igaühele lähemale. Seega viime läbi ka erinevaid projekte, et seda ellu viia. 

Isvara Joogakooli joogatuuri eesmärgiks on võimaldada joogaharidust ka Tallinnast väljaspool elavatele inimestele. Joogatuuriga oleme joogaõpetused toonud koju kätte mitmes väikses Eesti maakohas. Kui soovid, et ka Sinu koju jõuaksime, siis anna meile sellest märku!

Jooga valikainet on keskkooli õpilastel olnud võimalus omandada Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis, Tallinna Saksa Gümnaasiumis, Jüri Gümnaasiumis, Jõgeva gümnaasiumis ja Rapla Gümnaasiumis.

Ideid, mida ellu viia on veel mitmeid ning jagame neid Sinuga ka siin lehel!

Kui Sulle meeldib joogahariduse laiendamise idee  siis saad Isvara Jooga MTÜ projektidele tuge anda annetades kontole: Swedbank EE142200221062766268 MTÜ ISVARA JOOGA

Õpilaste tagasiside

“Isiklikult arvan, et jooga kursus oli parim valik, mida ma teha sain. Tunnis oli võrdselt palju praktikat, kui ka loengut, õppida sai nii praktiliselt kui ka teoreetiliselt. Kõige rohkem meeldis mulle enda mugavuse tsooni lahkumisest ja siseneda täiesti uute ja avaramasse tsooni. See tsoon andis mulle võimaluse vaadata sisemist pilti, midagi mida silmadega ei näe, seda saab näha vaid mõttega, kuid pilt mida näen on täpselt sama. Mis osutus väga meeldivaks lõpptulemuseks, oli see, et ma õppisin endast, kui inimesest, väga palju. Leidsin sisemise rahu enda tuleviku kujundamisel, ei tunne enam ängistust ega kiusatust, et peaksin asju paremini tegema või, et mu teod ei ole piisavad. Jooga õpetas mulle, kuidas lõpetada tähtsusetu muretsemise, et võtta asju rahulikult, mõelda läbi ja ennem tegutseda, kui ennast kohe trotsi panna. Arvan, et kasutan seda ka tulevikus, kui hakkan tundma elu üle kiusatust ja tunnen, et mul on ajapuudus. See oli ka, üks asjadest, mida õppisin, et tegelikult on mul piisavalt aega, ma ainult mõtlesin, et mul ei ole.”

“See valikkursus on ilmselt parim asi, mis minuga juhtunud on terve gümnaasiumi jooksul ning kahtlen, et midagi sellest paremat tuleb. Ma leidsin endale vähemalt uue hobi, kui mitte tegevuse millele ma oma elu sügavamalt pühendada tahan. Ma küll kogesin midagi, mida ma ei oska sõnadesse panna, kuid seda polnud piisavalt, ma sain tahte ennast vaimselt arendada ja kogeda tõelist meditatsiooni, vaimset arengut ja saada mingisugustki valgustust.”

“Mulle isiklikult meeldis kõige rohkem Nidra jooga,sest see näitas mulle erinevatest kohtades erinevaid visioone.Peale selle läbi võtmist ma olin ekstaasis,sest ei saanud väga aru kuidas jooga suudab selliseid asju inimese kehaga teha. Tänu joogale suutsin leevendada oma pingeid ja rahutusi,mis hakkasid aina sagedasemaks muutuma.Nüüdseks olen ma palju rahulikum kui kunagi varem ja võin käsi südamel öelda,et jooga muutis kindlasti kooli suhtumist palju paremaks.Koolis suudan rohkem keskenduda ja ei lähe kiiresti närvi kui mingi pinge on üles köetud ”

“Lõpulõdvestuses tundsin sel korral tohutult ootamatut tunnet, mul oli reaalselt tunne, et mu füüsiline keha lamab maas, kuid ma hõljun ringi ning ka silme ette tekkisid pildid ideaalmaastikest, kus kohal ma hõljun. Sellest jooga tunnist koju jalutades tundsin, et olen vabanenud tohututest pingetest, mis olid minuga pikemat aega olnud. Tundsin end iseendana ja olin väga rõõmus terve nädala vältel tabasid mind ainult positiivsed emotsioonid ning tundsin ka seda inimestes, kellest ümbritsetud olin. Jooga õpetas mind igasugusest ebavajalikust välja lülitama. Tunnen ,et olen tänu nendele tundidele inimesena arenenud.”

“Ma mäletan, et täitsa esimestel joogatundidel me tegime paar praktikaharjutust ning iga kord pärast tunde (seda juhtus umbes kolmel nadalal) tundsin ma, kuidas ma muutusin hästi kurjaks või kurvaks ja kui see tuju oli möödunud, siis tundsin ma end väga kergelt ja elavana. Siis ma taipasin, et joogal on tegelikult ka mõju inimestele ning ma arvan, et kõik minu halvad emotsioonid said minust välja, mis ilmselt oli ka tundide mõte. Mulle väga meeldisid joogas muusikateraapia. See pani mind mõtlema, et võib-olla kui inimesed kuulaksid kogu aeg sellist muusikat, ei oleks maailm nii hull. Ühes tunnis me tegime uut harjutust, sirutad jalad ette ja paned keha jalgade peale ja hoiad. Sellesse tundi ma tulin suure lihasvaluga, aga pärast seda tundi sain ma täiesti normaalselt ning valuta kõndida. Kui me tegime kobra harjutust, siis pärast seda harjutust tekkis minusse alati rahu, täpselt nii nagu see harjutus peakski mõjuma. Ning pärast jooga tunde oli alati kerge olla, kui olime seda harjutust teinud.”

“Mina arvan, et jooga on tänapäeval oluline. Kuna maailm on täis erinevaid isiksusi ning alati mitte nii häid, on jooga on suurepärane „rändamine teise maailma“, kus kogeb midagi erilist.”

“Tundi minnes oli tihtipeale pea mõtteid ja muresid täis, aga sealt lahkudes oli väga meeldiv ning värske tunne. Kõik mured olid justkui ära lennanud ja olin pärast energiat täis. Samuti mõistsin, milline on tõeline rahu ja vaikus.”

“Minu arvates on see võimas, mida kõike keskendumine ja soov midagi reaalselt saavutada võib inimese ja tema kehaga ja vaimuga teha.”

“Kuna hetkel on pingeline periood minu elus ja väga palju on minu õlul, siis paratamatult olen väga pinges, emotsioonid on kõrged ja vahel on peavalu. Proovisin, siis kuulata muusikat, mis oli meile lehel antud ning uskuda või mitte, ma ei tea kas see oli suurest väsimusest või tahtsin ma rohkelt loota, et see aitab – mul maandusid pinged, peavalu vähenes ja emotsioonid puhkasid, sain aega iseendale lihtsalt. Need 20 minutit, mis ma puhkasin aitasid ja ma sain sellest jõudu, et minna endasi ja teha edasi seda, mis teha vaja oli.”

“Tänu joogale olen õppinud iseennast rohkem armastama ning nägema mingisugust suuremat pilti. Tänapäeva kiires ja lärmakas maailmas on jooga lausa hädavajalik.”

“Peale igat jooga tundi oli väga mõnus ja rahulik olemine, justkui oleks juhtme seina pannud ning ennast laadinud. Pea oli tühi ning igasugused muremõtted tundusid tühised.”

“Aga see, mida ma kogesin esimese tunni ajal oli kuidagi veider ja ootamatu minu jaoks, kui peale praktikat järgnes lõdvestus, mis kestis ca 15 min, tundus mulle, nagu mu ’’vaime mina’’ tõusis püsti, aga füüsiline keha oli ikka maas. Tundus nagu käed tõuseksid, ent olid nad koguaeg maas. Vahel tuli ettekujutus nagu ma oleksin ennast lamavama vaadanud, kuigi olin terve see aeg lamades maas. Seda tunnet on väga raske seletada, aga see oli midagi, mida enne polnud kunagi tundnud ja kindlasti ei lähe see tunne mul ka meelest ära.”

“Üldiselt olen ma joogast nüüd täiesti teisel arvamusel, mõtted, mis kunagi enne olid ei ole üldse see, mida jooga endast kujutab. See ei ole lihtsalt mingite veidrate pooside võtmine, vaid see on väga sügav eneseavastamine. Selles tunnis hakkasin tundma ma midagi, mida pole enne tundund. Ise poleks kunagi uskunud, aga ’’pehmed vibratsioonid’’ olid tõesti tunda, kui nende peale mõelda, sõltumata piirkonnast. Isegi ei osanud ette kujutada, et valikainest saab tegelikult midagi sellist, mida pole enne saanud ja mida tahaks võib-olla kunagi tulevikus veel proovida.”

“Mäletan hästi esimest tundi, kuna mul on suured terviseprobleemid ja sel päeval ei tundnud end hästi ning pea valutas, ei osanud ma ette kujutada, mida see tund endast kujutab. Tunni lõpus tegime lõdvestusharjutusi ja peale seda koju minnes ma märkasin, et mu peavalu on kadunud, ma olin väga üllatunud, et jooga seda tegi. Järgnevate tundidega hakkasin märkama, et jooga parandab mu enesetunnet kõvasti ja kuna tervisele lisaks on mul ka uneprobleemid, nägin, et jooga tasapidi aitab mul paremini magama jääda ja end täielikku rahuolekusse viia, mida ma varem teha pole suutnud. See oli minu jaoks midagi väga uut.”

“Eriti meeldis mulle see, et joogatunnid panid mind maailma seoste üle teisiti mõtlema.”

“Seda seisundit, mis tekkis näiteks lõpulõdvestuse ajal, polnud ma eelnevalt kunagi kogenud.”

“Pärast esimest tundi tundsin ma, et jooga oli mulle mõjunud, kuid ma ei osanud seda seletada, kuidas see mulle mõjunud oli. Mul oli tunne, nagu oleksin ma pilves, kuid samas olid mu meeled selged, see tunne oli kirjeldamatu, see tunne oli üks parimaid asju mida ma tundnud olin. Ma olin endaga nii rahul, et ma jooga valinud olin, sest ma olin leidnud endale midagi uut. Ma rääkisin teistele joogast ja kui väga see mulle meeldis, kuid ma ei osanud seda kogemust kirjeldada, ma ei osanud rääkida jooga teadmistest, kuid ma teadsin, et see töötab. ”

“Tänu joogale sain ma tegelikult oma uneprobleemidest lahti, mille üle ma olen eriti õnnelik.”

“Võin öelda, et see muutis osaliselt mu mõtlemist kui ka avardas mu teadmisi täiesti uues suunas. Üheks oluliseks õpetuseks, mille ma tunnist kaasa sain, pean ma seda, et sageli tekitavad inimesed ise oma tumedate mõtetega omale stressi, millega kaasnevad ka kehalised vaevused. Aina rohkem olen õppinud teadvustama endale, et minu heaolu sõltub suuresti sellest, milline on minu enda suhtumine, millised on parasjagu minu mõtted ja emotsioonid ning millised valguses ma olukordi vaatan. Varem ärritusin ma üsnagi kergesti ka siis kui mõni tühisemgi detail ei vastanud minu ootustele. Praeguseks hetkeks olen ma õppinud oma emotsioone kontrollima, tulemuseks on parem enesetunne ja rahulikum meel. Ma ei väida, et ei ole selle perioodi jooksul enam kordagi enesevalitsust kaotanud, kuid mu ärritumiste arv on oluliselt vähenenud ning väiksed asjad, mis varem võisid kergesti mu tuju rikkuda, lähevad minust lihtsalt mööda. Ma ei saa kontrollida, mis toimub minu ümber, kuidas saan kontrollida oma reaktsioone nende suhtes.”

“Need harjutused tekitasid rahulolu tunde ning lülitasid muremõtted välja. Eriti huvitav tunne oli see, kui sai hetkeks oma füüsilisest kehast lahkuda. Peale nende harjutuste muremõtted vähenesid. Ka on super, et saime jooga kaudu hetkeks kontsentreerumist õppida. Pidevate sõnumite saatmise ja vaatamise tõttu on raske keskenduda ühele tegevusele, pidevalt tulevad muud mõtted pähe. Olen seda nüüd iseseisvalt ka kodus treeninud. Tänu sellele jooga harjutusele (nt ühe kindla punkti vaatamisega) tunnen, et minu keskendumisvõime ühele tegevusele on paranenud.”

“Peale igat joogatundi ei tundnud ma ainult rahulolu, vaid rõõmsaks tegi ka teadmine, et mina ise suudan läbi enda mõtete juhtida iseend.Kuna ma olen tegelikult hästi kergelt ärrituv inimene, siis praegu näen, et ma olen palju rahulikum kui varem.”

“Jooga on mulle õpetanud oma keha armastama ja austama. Minu jaoks on tähtis see, et tuleb lahti lasta kõik halb ja negatiivne.”

“Terve aasta jooksul on jooga andnud mulle palju rohkem enesekindlust ning julgust. Olen hakanud ellu suhtuma palju rahulikumalt ning positiivsemalt. Olen vastuvõtlikum uutele kogemustele ning väljakutsetele.”

“See tund on mind palju aidanud. See on aidanud mul õppida keskenduma ja end kontrollima.”

“Väga äge, et selline võimalus anti, et õppida seda teemat ja et arendada ennast”

“Olen ainest palju saanud, rohkem eneseusku ja enesekindlust, olen sel aastal saavutanud oma tegemistes palju edu ning immuunsüsteem on meeletult paranenud.”

“Jäin väga väga rahule! Nii praktikad kui teooriad olid väga huvitavad, ootasin joogatundi iga nädal pikkisilmi!”

Joogatuuri tagasiside

“Minul oli väga mõnus nädalavahetus joogaga. Uskumatult sisutihedad tunnid olid. Mind pani väga mõtlema Teie lause, et jooga teooria teadmised annavad motivatsiooni nende järjepidevamaks praktikseerimiseks. Tõesti nii on, aga pole sellele varem nii mõelnud.  Lisaks teadmiste saamisele oli peale joogatamist Teiega väga mõnus enesetunne! Sain mitmeid praktilisi teadmisi, mida eelnevalt jooga ja konkreetsete asanate kohta ei teadnud.”   -Mairi

“Oleme väga tänulikud selle kogemuse eest! Oli huvitav! Põhjapaneva teooriaga. Nüüd on endalegi selge, milleks joogat teha ja kuidas see mõjub.”- Liivi

“Suured tänud, et tulite meile oma tarkusi ja kogemusi jagama. Rõõm on näha, et keegi midagi südamest teeb ja mitte rikastumise eesmärgil.”-Kaire

“Mulle väga meeldis. Jooga olemus oli hästi lihtsas vormis lahti seletatud. Kui sa tead, miks midagi teha ja kuidas see sinu organismile mõjub, on stiimul kohe palju suurem.” -Piia

Saa osa meie värsketest uudistest!

Joogakursuste tunniteemad, erisündmuste info ning inspiratsiooni ja ideid isiklikuks arenguks – just seda saadame Sulle kord kuus koos meie uudiskirjaga! Liitu siin!